Facebook

KINEZJOLOGY TAPING

CO TO JEST?

Aplikacje plastra nie mają w większości zastosowań charakteru korekcji mechanicznej, lecz działanie sensoryczne poprawiające funkcjonowanie lokalne lub wpływanie na dysfunkcje znajdujące się poza obszarem objawu (np. bólu). Służą temu testy przesiewowe, dzięki którym terapeuta lokalizuje dysfunkcje organizmu i porównuje je z istniejącymi objawami. 

Zastosowanie:

- korekcja wad postawy, zaburzeniach osi kręgosłupa,

- zaburzenia ustawienia stępu stopy (czyli wszelkiego rodzaju skoślawieniach)

- zaburzeniach napięcia mięśniowego (przy wzmożonym jak i obniżonym napięciu mięśniowym),

- stany przeciążeniowe mięśni i ścięgien,

- zwiększające lub ograniczające zakres ruchu(hipo- lub hipermobilność) ,

- działanie przeciwbólowe,

- stymulacja proprioceptywna.

Należy jednak pamiętać , że Kinesjology taping spełnia rolę pomocniczą, z pewnością nie zastąpi wszelkiego rodzaju ćwiczeń korekcyjnych, a jedynie ułatwi prowadzenie terapii, zwiększy jej efektywność, wspomagając działanie mięśni. Kinesiology taping jest doskonałym uzupełnieniem terapii. Dzięki tej metodzie leczenie wspomagane jest przez 24h/dobę co zdecydowanie skraca proces powrotu do zdrowia.

Kolorystyka plastrów bardzo podoba się dzieciom, dzięki czemu chętnie zgadzają się na ich aplikacje. Plastry stosowane w Kinesjology Taping wykonane są z bawełny pokrytej medycznym akrylem, który przepuszcza zarówno powietrze jak i wody, dzięki czemu plaster ma możliwość trzymania się od kilku dni do kilku tygodni od aplikacji. Używane plastry są antyalergiczne, dzięki czemu nie podrażniają skóry.